OK

Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Titulná stránka » Oddelenia » Orchester

Komorný orchester ZUŠ Miloša Ruppeldta:

V čase vzniku prvej Hudobnej školy pre Slovensko – dnes Základná umelecká škola Miloša Ruppeldta – sa postupne vyformoval aj komorný orchester, ktorý sa stal sa neoddeliteľnou súčasťou školy. Počas jeho existencie sa v ňom vystriedalo množstvo žiakov, z ktorých sa mnohí stali profesionálnymi hudobníkmi. Za dirigentským pultom pôsobilo viacero výrazných osobností spomedzi pedagógov školy.

 

            V súčasnosti sa pohybuje počet členov tohto hudobného telesa medzi 18 až 22 žiakov školy rôznej vekovej kategórie, veľmi často spoluúčinkujú i bývalí absolventi ZUŠ, ktorým prirástla hudba i orchester k srdcu. V roku 2011 sa orchester zúčastnil 25. ročníka celoštátnej súťaže a prehliadky neprofesionálnej komornej hudby Divertimento musicale 2011 v  Rimavskej Sobote a získal ocenenie za veľmi dobrú interpretáciu hudby rôznych štýlových období. Komorný orchester často vystupuje na verejných koncertoch školy, spolupracuje s Bratislavským detským zborom a zúčastňuje sa i rôznych kultúrnych podujatí v Bratislave. 

 

            Dirigentom orchestra je od školského roka 2010/2011 Robert Tišťan a asistentkou orchestra Ľudmila Zápotočná.

 

Róbert Tišťan.jpg

 

 Orchester navštevujú všetky deti sláčikového oddelenia, ktoré si chcú s chuťou zahrať. Sú to predovšetkým deti, ktoré navštevujú hodiny huslí a violiončela od 3.ročníka.Orchester hrá skladby od baroka až po súčasnosť, ktoré sú orchestrom zvládnuteľné.

 Komorný orchester vystupuje na verejných koncertoch, ktoré organizuje naša škola a na akciách organizovaných našimi priateľmi mimo školy. Orchester sprevádza aj našich sólistov.

Skúšky orchestra bývajú v budove ZUŠ M. Ruppeldta,  a to v stredu od 17.00 do 18.30 hod

Príďte si zahrať, tešíme sa na Vás!

 

 

ZUŠ Miloša  Ruppeldta zastrešuje od septembra 2009 Bratislavský detský zbor (Badz).

badz

Bratislavský destký zbor bol založený Prof. Jurajom Strelcom a Prof. JUDr. Jurajom Haluzickým v roku 1962 pri Mestskom kultúrnom stredisku v Bratislave. Patrí dodnes medzi špičkové detské zbory nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Zbor spoluúčinkoval spolu s orchestrom Slovenskej filharmónie, operou SND, Slovenským komorným orchestrom Bohdana Warchala, Komornými sólistami Bratislava a Dámskym komorným orchestrom. BDZ zrealizoval viacero nahrávok v Slovenskom rozhlase a v STV. Je nositeľom najvyšších domácich a medzinárodných ocenení. V súčasnosti je dirigentom zboru Mgr. art. Robert Tišťan a asistentkou dirigenta Mgr. Mária Jašurdová. Klavírnu korepetíciu zabezpečuje Juliana Droblienková.

Bratislavský detský zbor bol založený Prof. Jurajom Strelcom a Prof. JUDr. Jurajom Haluzickým v roku 1962 pri Mestskom kultúrnom stredisku v Bratislave.

Patrí dodnes medzi špičkové detské zbory nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Zbor spoluúčinkoval spolu s orchestrom Slovenskej filharmónie, operou SND, Slovenským komorným orchestrom Bohdana Warchala, Komornými sólistami Bratislava a Dámskym komorným orchestrom. BDZ zrealizoval viacero nahrávok v Slovenskom rozhlase a v STV.

Je nositeľom najvyšších domácich a medzinárodných ocenení. V súčasnosti je dirigentom zboru Mgr. art. Robert Tišťan.

Skúšky zboru bývajú v budove ZUŠ M. Ruppeldta v utorok od 13.50 do 18.15 a v stredu od 14.40 do 15.25 hod.

V prípade záujmu stať sa členom zboru s dlhoročnou overenou tradíciou alebo záujmu o ďalšie informácie navštívte www.badz.sk, alebo pošlite email na conductor@badz.sk, príp. na zus@zusruppeldta.eu.

Oddelenia

Klávesové nástroje

1.3.2009

Spev

1.3.2009

Strunové nástroje

1.3.2009

Dychové nástroje

1.3.2009

Hudobná náuka

7.9.2021

archív

Spomienky na minulosť

Spomienky na minulosť (25).jpg